Jaké Bylo Tenisové Mistrovství French Open

Obsah:

Anonim

French Open Tennis Championships nebo Roland Garros je každoroční tenisový turnaj konaný koncem května a začátkem června v Paříži. V roce 2012 se Roland Garros konal od 27. května do 11. června. V jeho rámci se konaly mistrovství jednotlivých mužů a žen, soutěže dvojic, veteránské turnaje a turnaje mládeže.

Jaké bylo tenisové mistrovství French Open

Instrukce

Krok 1

Naše krajanka Maria Šarapovová se stala skutečnou hvězdou French Open 2012. Ruský tenista vyhrál sedm obtížných zápasů. Prvním soupeřem blonďaté Marie byla rumunská tenistka Alexandra Cadantsu, která nedokázala Šarapovovi vytrhnout ani jednu hru. Šarapovová si pak snadno poradila s Japonkou Ayumi Moritou a Číňankou Shuai Peng. Nejtěžším zápasem pro Šarapovovou byla konfrontace s Češkou Clarou Zakopalovou, která trvala tři sety. Ve finále se Šarapovová setkala s senzací 2012 French Open - italskou Sárou Erraniovou. Tento maličký tenista se dostal do finále a porazil tak významné soupeře jako Samantha Stosurová a Anu Ivanovičová. Sarah však neměla dostatek zkušeností k boji s Marií.

Krok 2

Španěl Rafael Nadal vyhrál turnaj ve dvouhře mužů. V zásadě bylo vítězství Španěla předpovězeno ještě před začátkem turnaje. Nadal se dostal do finále s ohlušujícím výsledkem, aniž by prohrál jediný set ve všech šesti zápasech. Finálový zápas mezi Nadalem a Srbem Novakem Djokovičem se kvůli deštivému počasí odehrál až 11. června. Španěl zvítězil ve třech ze čtyř setů a právem dostal slavnou „salátovou misku“Roland Garros. Stojí za zmínku, že Rafael Nadal vyšplhal na nejvyšší pódium tohoto turnaje již po sedmé.

Krok 3

Pokud jde o párové konfrontace, mezi mužskými páry se ukázal být nejsilnějším tým Daniel Nestor (Kanada) a Max Mirny (Bělorusko). V turnaji čtyřhry žen zvítězila italská dvojice tenistek Robert Vinci a Sara Errani. Ve finále Italové doslova vytrhli vítězství z rukou Rusek Nadie Petrovové a Marie Kirilenkové. Mezi smíšenými páry vyhrála první cenu Sania Mirza a Maleh Bhupati. Nejsilnější tenistkou mezi juniorkami se staly Němkyně Anika Beck a Belgičanka Kimmer Soppejans.